גרפולוגיה משפטית – בלוג

בדף זה תמצאו תוכן מגוון שעוסק בגרפולוגיה משפטית, מהו עד מומחה, איך מתייחסת הפסיקה לגרפולוגיה, איך למצוא גרפולוג משפטי, מה בין גרפולוג למומחה לזיהוי כתב יד, מהם כללי הזהב לעו”ד ונושאים נוספים שמעניינים בתחום של בדיקת אותנטיות מסמכים- בחוכמה ובמומחיות לזהות את הזיוף.

חתימה דיגיטלית זה טוב? זה רע?
כבר לפחות עשור שהעולם משתמש בחתימות דיגיטליות, לסגור עסקאות
לקדם תהליכים עסקיים, לחתום על מסמכים רשמיים, חוזים, ביטוחים, הסכמים מסחריים.
מסמכים שבהם נמצא חתימה דיגיטלית PDF, TIFF ,, פוטושופ, מסמך WORD, אימייל, חתימה על טבלט, חתימה באמצעות הטלפון הנייד.
הסכנות כמובן רבות, הונאות, הדבקת חתימה למסמך שונה, התכחשות לחתימה ועוד ועוד…

קרא עוד…
04.01.2021

מיליון דולר
ביליונים של דולרים הולכים לאיבוד בזיופים של צ’קים. הבנקים פורעים רק 15 אחוז מהצ’קים המזויפים, 85% מהצ’קים המזויפים גורמים נזקים לאנשי עסקים.
מה יכולים לעשות איש העסקים, בעל המפעל, המורה הפרטית, או בעל עסק קטן כדי להגן על עצמו ?

קרא עוד…
30.7.2020

יומני היטלר – 6 מיליון יהודים – 6 מיליון דולר
לפני כ- 35 שנה פרסם מגזין חדשות גרמני סטרן קטעים ממה שהם כינו יומני היטלר. המגזין ערך בדיקות מקדמיות משלו והגיע להחלטה שהיומנים אותנטיים! שנים לאחר מכן בעזרת מומחי זיופים הגיעו למסקנה שהם למעשה מזוייפים.

קרא עוד… 19.4.2020

ויטליות בצד משבר הקורונה
איך משפיעה ויטליות=חיוניות של אדם, על היכולת שלו להתמודד עם משבר ואיך זה בא לידי ביטוי בכתב היד?

קרא עוד… 25.3.2020

מלכת הללבות – אהבה וכתב יד
לכבוד יום האהבה valentine day בחרתי להקדיש את הבלוג בגרפולוגיה לנושא של אהבה וכתב יד.
כתב היד שאביא כדוגמה הוא כתב היד של הנסיכה דיאנה שכונתה מלכת הלבבות.

קרא עוד… 1.9.2019

הזיוף המושלם
האם קיים דבר כזה הזיוף המושלם – מקרים בהם גרפולוג מומחה מזהה זיוף הם לא מושלמים, למזייף קשה עד בלתי אפשרי לחקות חתימה של אדם מבלי שגרפולוג משפטי מומחה שמגיש חוות דעת לביהמ”ש יזהה שמדובר בזיוף.

קרא עוד… 11.8.2019

איך לבחור עד מומחה שיוביל אותך לניצחון?
אתם מנהלים תיק ונתקלים בצורך לקבל החלטה האם חתימה היא אותנטית או לא. האם טענת הלקוח שלכם שחתימתו זויפה היא נכונה או לא? איך תדעו לבחור במומחה המתאים? מיהו הגרפולוג המשפטי המתאים לכך? מה כדאי לשאול ולבדוק כאשר אתם מוצאים את עצמכם במצב המחייב התערבות של מומחה לזיהוי כתב יד?

קרא עוד… 06.8.2017

מפורסם וחתימתו

מי עדיף כמנהיג דונאלד טראמפ או נפוליאון בונפרטה,
חתימות המנהיגים עוררו עניין רב מאז ומתמיד
מנהיגים ומדינאים: לרוב נמצא חתימה נמרצת מהירה, זווית ימנית, לחץ חזק, סיומת של קו תחתי ישר והחלטי. חתימה שמייצגת תעוזה תקיפות, אמביציה, נחישות בחתירה את המטרה. תופעה נוספת היא הגדלת החתימה ככל שהמנהיג צובר כוח, מעמד ויוקרה.

קרא עוד… 26.2.2017

מה אומרת חתימתך ?!

החתימה הינה תמצית האישיות והיא מרכיב בבדיקה של הגרפולוגיה התעסוקתית. היא אינה נלמדת בבית הספר, כי אם מתפתחת בהתאם לאישיותו של הכותב.

אתה מוסיף קו על החתימה שלך? האם זה טוב או רע? נקודה בסוף החתימה, מה זה אומר עלייך?

קרא עוד… 15.1.2017

דומה אבל שונה – אותנטי או לא אותנטי

חתימה על, המחאה, הסכם ערבות, שטר מכר, חוזה, הסכם עבודה, הסכם ממון, משכנתא, ייפוי כח, צוואה, כל כך הרבה חתימות אנחנו חותמים במהלך חיינו. לרוב אין לנו בעיה לזהות האם זו חתימתנו או לא. כאשר נקלעים למחלוקת סכסוך בין אם משפטי בין אם בין הצדדים עולה השאלה האם החתימה אותנטית או לא. לעיתים ישנם מצבים שהחתימה מאד דומה וגם האדם שחתימתו עומדת לבדיקה לא בטוח שאכן חתם או לא חתם.

קרא עוד… 13.10.2016

מה צריך לדעת עו”ד לגבי בדיקת מסמך ע”י גרפולוג משפטי?

גרפולוגיה משפטית היא תחום בגרפולוגיה שעוסק בבדיקת מסמכים האם הם אותנטיים, בבדיקת חתימות חוזים צוואות ירושות וכד’. הבדיקה של גרפולוג משפטי כוללת השוואה וזיהוי כתב יד וחתימות, גילוי שינויים במסמך כמו מחיקות, כתיבה מעל והסוואת שקעים בדף שנוצרו מלחץ הכתיבה. גרפולוג משפטי קובע את טווח הכתיבה האפשרי של אדם מסויים בכדי לקבוע האם המסמך או תוכנו אותנטיים או עברו זיוף כלשהו. תחום הגרפולוגיה המשפטית עוסק בזיהוי כתב יד, בזיוף חתימות, במסמכים מודפסים, חותמות נוטריוניות, שינוי תיעוד רפואי, מכתבי איום, גרפיטי וזיופים היסטוריים.

קרא עוד… 15.9.2016

טופס יצירת קשר

Call Now Button