גרפולוגיה תעסוקתית – בלוג

בדף זה תמצאו תוכן מגוון שעוסק בגרפולוגיה תעסוקתית , כתב היד ככתב המוח, גרפולוגיה ואישיות, מי המנהל הרצוי, איך להצליח בגיוס עובדים, ונושאים נוספים שמעניינים בתחום של איך לבחור את האדם הנכון למקום הנכון בזמן הנכון.

האם חשוב שילדים יתרגלו כתיבה בעולם של מחשבים ו- ZOOM
הטכנולוגיה וחשיפת הילדים לטכנולוגיה מעלה את השאלה לעניין הנחיצות והחשיבות של הוראת כתיבה בכתב יד אל מול שאלת הנחיצות של הוראת ההקלדה.
בעבר השקיעו זמן בכתיבה תמה שתרגלה הנחיות כתיבה מדויקות, מאיפה מתחילים את כתיבת האות ואיך מובילים את הקו.
קרא עוד… 28.09.2020

כתב יד “קריא” או “נוראי”
כאשר אני פוגשת אנשים חדשים הם מתעניינים בנוגע למקצוע שלי- גרפולוגיה. מיד מתחילים כולם להצטדק – “יש לי כתב יד איום ונורא, לא קריא, לא ברור, לא יפה, אני אומנם משתדל אבל זה לא ממש משתפר… מה זה אומר עלי בתחום של הגרפולוגיה.
קרא עוד… 25.05.2020

התחלה חדשה

בכתב היד שלנו, בגרפולוגיה שבוחנת את כתב היד, ישנה תופעה הדומה לשנה החדשה. בכל משימה חדשה שאנו לוקחים על עצמנו ישנו רצון לפעול בצורה מסודרת מאורגנת, להגיע לתוצאות מרשימות, להקפיד לטפל בפרטים קטנים כגדולים, להגיע למסקנות הנכונות, כך גם בכתב היד.

קרא עוד… 04.10.2019

האם אתה אופטימי?

האביב מביא איתו תחושה של התחדשות, פריחה והתחלה חדשה. אחרי שרבים עסקו בניקיון הבית לקראת חג הפסח יש לי תמיד תחושה שעכשיו הזמן לטפל בניקיון הנפש. חבל שאין תקופה בשנה שבה כולם משוחחים על התחדשות וניקיון הנפש. כתב היד הוא ראי מסוים לנפש האדם.
סביר להניח שאנשים מאמינים מנצלים את יום כיפור למחשבות בנושא, אם הם לא עסוקים רוב הזמן בספירת השעות שנותרו עד תום הצום.
פסח שמגיע אחרי חורף גשום, קר, סופות, ברד, רוחות ושלג בחרמון גורם לאיזושהי תחושה של סיום פרק והתחלה חדשה. תחושה שהנה התקופה הפחות נוחה עומדת להסתיים ואוטוטו מתחילה תקופה חדשה.

קרא עוד… 01.10.2016

התפתחות כתב היד כאמצעי תקשורת

בעולם בו אנו חיים תקשורת כבר לא עונה להגדרה של העברת מסרים בין אדם לאדם כי אם תקשורת מורכבת ממגוון רחב של צורות התקשרות: שפה, כתב יד, שפת גוף, סימנים מוסכמים לדוגמה שופטים במשחק ספורט, דואר, הדלקת משואות על גבעה, חצוצרות, מורס, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, לווין, פייסבוק, אינסטרגם, טינדר , טלוויזה רדיו ועוד ועוד – כל אלה הם חלק מאפשרויות של יצירת תקשורת.
אתייחס במאמר להתפתחות הכתיבה, מה אומר לנו כתב היד מעבר למשמעות המילים שנכתבות.

קרא עוד… 01.10.2016

טופס יצירת קשר

Call Now Button