fbpx

חוות דעת תעסוקתית מלאה

מלי קדוש – מוסמכת האגודה לגרפולוגיה מדעית ישראל וחברה בארגון בודקי זיופים בארה”ב NADE=National Association of Document Examiners

מהי חוות דעת תעסוקתית?

חוות דעת גרפולוגית תעסוקתית מנסה לאתר את המועמד המתאים ביותר לחברה למערכת אליה הוא מצטרף. בחירת האדם המתאים היא משימה מורכבת ומאתגרת.
ראשית צריך למצוא מועמד שעונה על דרישות התפקיד מבחינת השכלה ניסיון, זמינות לעבודה, מועמד המוצא עניין והתלהבות לעבוד בתפקיד ובחברה המוצעת ובמקביל מצליח לעמוד במבחני הידע המקצועיים של החברה. בשלב בו מבחינת המערכת המועמד מתאים, נכנסת הגרפולוגיה התעסוקתית ככלי תומך החלטה ומאפשרת למנהלים לקבל חוות דעת תעסוקתית מלאה העוסקת בכל עולם העבודה ובוחנת האם המועמד מתאים לתפקיד ולחברה.

מה הגרפולוג צריך לדעת?

הגרפולוג חשוב שיכיר את החברה, את תחום העיסוק שלה, את השוק בו היא פועלת ובמקביל מבקש הגרפולוג לקבל הגדרת תפקיד. חשוב שהגדרת התפקיד תהיה הגדרת תפקיד ריאלית ולא פנטזיה של המנהל. פעמים רבות מנהל שואף שהעובד שלו יהיה אינטליגנטי, מהיר מחשבה, יצירתי, כריזמטי, מוביל תהליכים, מניע אנשים לפעולה, יודע להתאים את עצמו ללקוחות, לא חושש מעבודה קשה לויאלי דיסקרטי, כאשר בפועל התפקיד אותו יבצע המועמד בפועל אין בו יצירתיות, אין בו הנעה. ברור שהגדרה מסג זה לא תסייע לבחור את האדם הנכון. אדם יצירתי כריזמטי וכזה היודע להניע תהליכים ואנשים לא יתמיד בתפקיד שבלוני ומונוטוני לא עונה להגדרה הראשונית.
המלצתי למנהלים עם כל זה שכולנו כמנהלים שואפים לעובדים אינטליגנטיים יצירתיים וכריזמטיים- מעין עובד שהוא גם “סופרמן” חשוב שנשב ונגדיר לעצמנו הגדרה ריאלית של התפקיד כדי שהתאמה תהיה כזו שתאפשר התמדה לאורך זמן.

המועמד נמצא מתאים בראיון

מועמד שעבר את שלב הראיונות, כבר באותו מעמד ממלא טפסים גרפולוגים שניתן להוריד אותם מהאתר – טפסים שכוללים, הסכמה של המועמד שכתב ידו ישלח לבדיקה גרפולוגית תעסוקתית, פרטים אישיים המשפיעים על כתב היד, 2 כתבי יד, מבדק מספרים ומבדק ציורים. הכתיבה חשוב שתהיה כתיבה קולחת שוטפת ולא, העתקה של כתבה מהעיתון או מאמר שרק התפרסם. חשוב שהמועמד יכתוב ברצף, תוכן הכתיבה פחות מהותי, אם אין למועמד רעיון, הוא יכול לספר על התנהלות היום שלו, ספור ילדים, או כל דבר אחר שעולה בראשו. מועמד שכותב מיד אחרי הריאיון עדין נמצא בתנאי לחץ מסוימים, הוא לא יושב בביתו כותב שוב ושוב עד שהוא מרוצה מהתוצאה, כי אם כותב בחברה בה התראיין, עדין נתון במתח ולחץ מסוים ונדרש לסיים את מטלת הכתיבה בטווח זמן סביר. טפסים שמילא המועמד נשלחים לגרפולוג התעסוקתי, רצוי שהגרפולוג יבחן כתב יד מקורי זה מאפשר לו בחינה איכותית יותר של כתב היד.

חות דעת תעסוקתית כוללת:

הגרפולוג בוחן את כתב היד ומכין חוות דעת תעסוקתית מלאה הכוללת לרוב התייחסות לפרמטרים הבאים:
– תיאור אישיות המועמד כפי שבאה לידי ביטוי בסביבת העבודה.
– סגנון החשיבה שלו, סגנון העבודה.
– התאמה להגדרת התפקיד- ע”פ הגדרת המערכת את התפקיד.
– התמודדות עם מצבי עומס ולחץ לאורך זמן.
– התמודדות עם לקוחות פנים וחוץ.
– יחסי אנוש כולל תקשורת בינאישית, עבודה בצוות ועבודה מול ממונה.
– בחינת יושרו ואמינותו של המועמד, עד כמה הוא לויאלי ומחויב.
– בחינת הבנת המועמד את החשיבות של שמירה על דיסקרטיות ומידע רגיש.
– המלצה והערכה לגבי יכולתו של המועמד להצליח ולהתמיד לאורך זמן.
– המלצות לקליטה ראשונית מה זקוק אדם מסוים בתחילת הדרך כדי שדרכו תצלח

הלקוחות הנאמנים ביותר שלי הם אותם לקוחות שבחרו לא לקבל את המלצתי שהרי חוות דעת גרפולוגית תעסוקתית הינה כלי תומך החלטה בלבד, ובחרו לגייס מועמד למרות חוות הדעת. השיחות מחממות הלב הם אלה המגיעות מאותם לקוחות בטווח של 3-4 חודשים המתקשרים לומר שכל מה שנכתב בחוות הדעת מתממש במציאות והם לצערם נדרשים להיפרד מהמועמד. כאמור בחירת העובד המתאים הן לתפקיד הן למערכת זו משימה מורכבת במיוחד.
השירות איכותי מהיר ומותאם לצרכי הלקוח- תשובה תינתן תוך 24 שעות.

טופס יצירת קשר

    Call Now Button