fbpx

ייעוץ אישי והכוונה מקצועית

מלי קדוש – מוסמכת האגודה לגרפולוגיה מדעית ישראל וחברה בארגון בודקי זיופים בארה”ב NADE=National Association of Document Examiners

לאן אתה שואף להגיע?

בספר אליס בארץ הפלאות של לואיס קרול, עונה החתול לאליס בשאלה ושואל אותה את השאלה החשובה ביותר “לאן את רוצה להגיע?” אליס לא יודעת לענות לאן היא רוצה להגיע ולכן החתול עונה לה שאם איננה יודעת לא משנה באיזו דרך היא תבחר. למעשה אליס צריכה ייעוץ אישי והכוונה שינחו אותה בדרכה. בעולם המערבי אחת השאלות הראשונות שעולות כאשר מכירים אדם חדש היא במה אתה עוסק או לומד. למעשה הלימודים האקדמאיים והמקצוע שלנו מגדיר את ההוויה שלנו הן בעיני עצמנו הן בעיני האחרים. בעולם המערבי התחרותי אדם עוסק לא מעט בשאלה איך לכוון את עצמו לקריירה של הצלחה.אנשים בשלבים שונים של חייהם מחפשים את “החתול” מהספר של לואיס קרול שיכוון אותם לכיוונים הנכונים להם. באמצעות הגרפולוגיה ניתן לכוון אנשים הן לכיוונים בהם הם צפויים לממש את הפוטנציאל שלהם הן לתחומים המתאימים להם יותר גם בתחום הלימודים וגם בתחום העבודה.

כתב היד יכול לסייע…

כתב היד יוצא מהמוח ומושפע מכל מה שקורה במוח. כתיבה היא תהליך מורכב והאחרון מבחינת שלבי התפתחותו של התינוק, רוב שלבי ההתפתחות מתרחשים בטווח של שנה שנתיים ראשונות, תהליך הכתיבה מתרחש סביב גיל 6 משום שיש צורך שהילד יגיע לבשלות הדורשת מעורבות של מוח, שרירים עצבים ותיאום עין יד.תהליך של ייעוץ והכוונה מקצועית כולל מספר רב של כתבי יד, כאשר רצוי לצרף כתבי יד גם מהעבר שלא נכתבו לצורך הבדיקה הגרפולוגית, אך מאפשרים לגרפולוג להבין לעומק את התפתחותו של האדם והשינויים שעבר. באתר ישנם טפסים לייעוץ אישי הכוללים מספר כתבי יד מבדק מספרים, מבחן גלים וכוכבים, מבחן ורטג ומבחן דמות אדם. הגרפולוג מצליב את המידע כדי לבנות פרופיל אישיות של האדם הנועץ ולכוון אותו בהתאם. חלק מתהליך הייעוץ כולל בירור עם הנועץ לגבי שאיפות שלו, נושאים או כיוונים המעניינים אותו, חלומות ותקוות שלו, תוך ניסיון לבחון על סמך הבדיקה מה נקודות החוזק, מה נקודות החולשה ואיך יכול אדם לכוון את עצמו כדי להגשים את חלומותיו ושאיפותיו. האדם הוא יצור מורכב ישנם סוגים רבים ומגוונים של נועצים. יש נועצים ממוקדים ענייניים שהם די מגובשים על הכיוונים שבהם הם רוצים להתפתח ולמעשה הם מחפשים גושפנקא ואישור שבחרו נכון. יש נועצים שהם מוכשרים בתחומים רבים ויכולים להצליח בלימודים ובקריירה וזקוקים למיקוד ולבירור שנעשה יחד איתם ומוביל איתם לכיוון יותר ברור. יש נועצים שמתקשים בבחירת כיוון ומצפים מהגרפולוג שיבחר עבורם. זה כמובן לא תפקידו של הגרפולוג בייעוץ מהסוג הזה אך זה בהחלט תפקידו של הגרפולוג לזהות את איכויות הנועץ ולסייע לו לבחור ולמקד את עצמו. תהליך של ייעוץ כולל בשלב ראשון הגשה של טפסי הנועץ כולל לפחות שני כתבי יד שלא נכתבו לצורך הבדיקה הגרפולוגית, הגרפולוג בוחן את החומר ומכין חוות דעת ייעוץ והכוונה, לאחר הכנת חוות הדעת קובע הגרפולוג פגישה אישית עם הנועץ הן בכדי לדון בממצאים הן בכדי לאפשר לו לשאול שאלות הבהרות ולקבל את עזרת הגרפולוג כדי שימקד אותו בבחירת הדרך. הרבה פעמים ישנה תחושה שרק אנשים צעירים בתחילת דרכם זקוקים לייעוץ והכוונה מקצועית אך בעולם תזזתי בו אנו חיים ישנם רבים המחפשים אחר שינוי בקריירה, לאחר פרק זמן של עבודה בתחום מסוים מחפשים אנשים שינוי כיוון, התנעה של הקריירה בכיוונים חדשים. גם במצבים אלה פנייה לייעוץ והכוונה גרפולוגית יכולים לסייע לנועץ למקד את עצמו ולזהות מה מהמקצועות מתאים יותר לאישיותו. אם אליס הייתה שואלת גרפולוג באיזו דרך עליה לבחור סביר להניח שתשובתו הייתה שונה מזו של החתול בסיפור.

טופס יצירת קשר

    Call Now Button