עובד שלך מתכנן מעילה

מלי קדוש – מוסמכת האגודה לגרפולוגיה מדעית ישראל וחברה בארגון בודקי זיופים בארה”ב NADE=National Association of Document Examiners

העובד שלך מתכנן הונאה

לך זה לא יקרה!! האם העסק שלך מוגן? גיל שוויד מזכיר לנו שלא נותרה לנו פיסה של פרטיות ואני אומרת עוד לפני האפליקציות שיודעות לומר עלינו כמעט הכול, יש לקחת בחשבון ש- 3.5 טריליון דולר יורדים לטימיון מדי שנה בגלל מעילות של עובדים.
האם העובדים שלך נאמנים ואין סיכוי למעילה אצלך בעסק?
האם בדקת את היושר והאמינות של עובדיך? בדיקה גרפולוגית מהירה תאפשר לך לקבל תשובה על יושרם של עובדיך !!!!
בטווח של 24 שעות תוכל לקבל מידע על האדם שאתה מעסיק. חוכמת הכתב תסייע לך בבחירת האדם הנכון, למקום הנכון, בזמן הנכון www.w-o-w.co.il

אז מה קורה בעולם בתחום ההונאות

ע”פ סקרים בינלאומיים של הלשכה העולמית לבוחני הונאות –
Association of certified fraud Examiners סקר שנערך ב- 94 מדינות , סקר מקיף ומקצועי מצא 14,000 מקרי הונאה, שמובילים לכ- 3.5 טריליון דולר בשל הונאות שהם כ-5% מהיקף ההכנסה של עסקים. כמובן שאלה הונאות שהצליחו לעלות עליהם, למרות שבכל שנה משקיעים עוד מאמץ עוד טכנולוגיות ועוד אנרגיה במציאת הונאות, עדין כנראה שהמוח האנושי מתוחכם ככל שיהיה מצליח להערים על כל המערכות.
מי העובד הצפוי למעול באמון בכספים, בטכנולוגיות וברכוש
כשמעסיק מנסה לברר עם עצמו מי מעובדיו מועד למעול באמון שלו או בכספי החברה סביר להניח שהוא לא חושב על הפרופיל הבאה עובד המועד למעילה צפוי שיהיה גבר בין גיל 40-50, עם ותק בארגון, עשוי להיות ממחלקת כספים, בתפקיד זוטר, בינוני או בכיר, משכיל בדר”כ וללא עבר פלילי. בניגוד למה שניתן לחשוב דווקא אותם עובדים שאמורים להיות עם הפרופיל המתאים ביותר לתפקיד, כאלה שמופקדים על שמירת הכסף בארגון, חלק קטן מהם עשוי להיות זה שיבצע את המעילה.
הסקר מצא גם קשר ישיר בין הוותק של העבריין בעבודה ובין היקף הנזק אשר נגרם לארגון. ככל שתקופת עבודתו של העובד בארגון ארוכה יותר – כך הנזק עולה.

גברים או נשים

לפי הסקר גברים צפויים לבצע מעילות יותר מנשים, ובסכומים גדולים יותר.
ניתן לייחס הבדל זה לחלק מהבדלי המגדר, נשים יותר זהירות פחות ממהרות לקחת סיכונים ואם מבצעות מעילה זה לרוב יהיה בסכומים קטנים יותר.
לפמיניסטיות והפמיניסטים שביננו אולי בכל זאת מתרחש שינוי, הסקרים בשנים האחרונות מעידים שנשים מועלות מצמצמות את הפער מגברים מועלים, עדין נותר פער בנושא סכומי המעילה.
כולנו זוכרים את מעילה הענק של אתי אלון בבנק למסחר אך כנראה שהיא הייתה קורבן של נסיבות ולא מייצגת את הנשים המועלות.

גרפולוגיה בשירות היושר

הכלי היחידי שיודע לומר משהו על נושא יושר ואמינות הוא בחינת כתב היד שלנו- שימוש בגרפולוגיה. הכתב הוא כתב מוח וכל אשר עובר על אדם הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית בא לידי ביטוי בכתב היד. גם במקרה של הגרפולוגיה אין אנו מתיימרים לומר שבכל מצב אנו יודעים לזהות אדם לא ישר שעומד מולנו.
הגרפולוגיה באה לעזרתנו באותם מקרים שאנו רואים, קושי התלבטות, חוסר עקביות בעצם באותם אנשים שאצלם חוסר יושרם גורם להם לנקיפות מצפון, לחוסר נוחות ולהתנהגות לא טבעית. רוב האנשים שלא נוהגים ביושר אכן יחושו תחושות מסוג זה אבל אחוז קטן של אנשים, נוהגים בחוסר יושר, ואין בהם שום חרטה התלבטות או קושי. הם הפכו את דרך ההתנהלות חסרת היושר כטבע שני שלהם. הם אלה אותם אנשים שישנים טוב בלילה למרות שהם נוהגים בחוסר יושר לאורך זמן.
ברור שאין אדם בעל יושר אבסולוטי משום שאנו כבני אדם נוטים להגזמה ולעיגול פינות פה ושם. מי מאיתנו לא שיקר מעודו ולא פלט “שקר לבן” במהלך חייו. לכל אדם נורמלי יכולים להיות שנים או שלושה סימני אי יושר (סימנים גרפולוגים) והוא עדין ייחשב לאדם בהחלט מהימן. זו הסיבה שנושא של בחינת יושר ואמינות הוא כה מורכב.
ככל שהאישיות עקבית פשוטה והרמונית יותר כך היא תתבטא ביתר קלות בכתב היד ולהיפך ככל שהאישיות מורכבת יותר גדל הסיכוי לטעות. האפשרויות של טעויות קיימות תמיד והן בלתי מוגבלות. כל כתב יכול להוות מלכודת, עייפות יכולה להיראות כשקריות, הפנמה או רגישות יתר יכולים להתפרש כנוקשות, חוסר הגינות או טיפשות יכולים להתפרש בנטייה להפנמה, חוסר בגרות אמוציונלית יכול להתפרש כחוסר הגינות ועוד ועוד.
למעשב בהתייחסות לנושא של יושר אנו בוחנים כללים אוניברסליים, “לא תגנוב”, “לא תרצח” וכד’, אבל חייבים לבחון גם נורמות התנהגות המקובלות בחברה ותרבות מסוימת. לדוגמה אם בישראל לשחד עובד ציבור בכדי להשיג טובות הנאה זה בניגוד לנורמה ולא מקובל, ישנן תרבויות ששם הדרך היחידה להשיג אישור או טופס היא לשחד את הפקיד בדרך. ולכן לא נאמר שכל בני תרבות זו אינם ישרים ואמינים.
זה מחייב את הגרפולוג להכיר נורמות תרבותיות כלליות לפני שהוא מגבש עמדה לגבי אדם זה או אחר.
אתה משקיע כל כך הרבה בחברה בדוק שהעובדים שלך זכאים לאמון שלך.
24 שעות ותוכל לקבל תשובות לשאולת המטרידות- נסה את הגרפולוגיה ככלי תומך החלטה.

טופס יצירת קשר

Call Now Button